01 April 2024

    Final
  • Cleary Celtic 2 - 1 Sandy Hill (11am kick off)



  • 01 March 2024

    Semi Final
  • Sandy Hill v Rossowen (7.45pm kick off, Armagh City FC)



  • 16 February 2024

    Semi Final
  • Cleary Celtic 2 - 1 Bessbrook United (Armagh City FC, 7.45pm)



  • 13 January 2024

    Round 4
  • Bessbrook United 3 - 0 Mayobridge
  • Cleary Celtic 5 - 0 Lurgan Town Reserves
  • Hill Street 0 - 3 Sandy Hill



  • 11 November 2023

    Round 3
  • Bessbrook United 2 - 0 Newry Celtic
  • Cleary Celtic 1 - 0 FC Mindwell
  • Mayobridge 3 - 2 Villa Rovers



  • 04 November 2023

    Round 3
  • Bessbrook United P-P Newry Celtic
  • Cleary Celtic P-P FC Mindwell
  • Hill Street 3 - 0 Church Street
  • Lurgan Town Reserves 3 - 1 Greenfield Park
  • Mayobridge P-P Villa Rovers
  • Moneyslane Reserves 0 - 1 Rossowen
  • Rathfriland Rangers Reserves 2 - 4 Killymoon Rangers
  • Sandy Hill 4 - 1 Goodyear



  • 28 October 2023

    Round 3
  • Newry Celtic 4 - 2 Armagh Celtic


  • Round 2
  • Ashgrove Rovers 3 - 5 Hill Street
  • Bessbrook United 5 - 1 Cookstown Youth Reserves
  • Cleary Celtic 4 - 1 Dunnaman
  • Magheralin Village 1 - 3 Goodyear
  • Mayobridge 1 - 0 Ballyoran
  • Rossowen 2 - 0 Coagh United Reserves



  • 21 October 2023

    Round 2
  • Ashgrove Rovers P-P Hill Street
  • Ballyholland P-P Greenfield Park
  • Bessbrook United P-P Cookstown Youth Reserves
  • Cleary Celtic P-P Dunnaman
  • FC Mindwell 5 - 1 Milburn United
  • Hillsborough Boys 4 - 4 Killymoon Rangers (Killymoon won on penalties )
  • Lurgan Town Reserves 1 - 0 Donacloney
  • Magheralin Village P-P Goodyear
  • Mayobridge P-P Ballyoran
  • Moneyslane Reserves 7 - 0 Cartwheel United
  • Newry Celtic P-P Armagh Celtic
  • Rossowen P-P Coagh United Reserves
  • Sandy Hill 3 - 1 Caledon Rovers
  • Seagoe Reserves 0 - 3 Rathfriland Rangers Reserves
  • St Marys Reserves 1 - 2 Church Street
  • Villa Rovers P-P Camlough Rovers



  • 30 September 2023

    Round 1
  • Ballyholland 4 - 1 Red Star
  • Coalisland Athletic 0 - 2 Hill Street
  • Dollingstown Reserves 11 - 12 Church Street
  • Mayobridge 2 - 0 Valley Rangers Reserves
  • Rectory Rangers Reserves 3 - 9 Hillsborough Boys



  • 23 September 2023

    Round 1
  • AFC Craigavon Reserves 1 - 3 Cookstown Youth Reserves
  • Archview United 0 - 2 Goodyear
  • Armagh Celtic 2 - 1 Seapatrick Reserves
  • Ballybot United 2 - 3 Donacloney
  • Bessbrook United 5 - 0 Craigavon City Reserves
  • Bourneview Mill Reserves 0 - 5 Ballyoran
  • Caledon Rovers 6 - 5 Lurgan Celtic
  • Cleary Celtic 5 - 2 Damolly
  • Cookstown Olympic 1 - 4 Sandy Hill
  • Gilford Crusaders 1 - 3 Coagh United Reserves
  • Glenavy 2 - 3 Lurgan Town Reserves (After extra time)
  • Hanover Reserves 0 - 1 Seagoe Reserves
  • Markethill Swifts Reserves 1 - 9 St Marys Reserves
  • Moira Albion 2 - 6 Newry Celtic
  • Moneyslane Reserves 7 - 1 Newry Rovers
  • Newmills Reserves 3 - 6 Dunnaman (After extra time)
  • Oxford Sunnyside Reserves 0 - 1 FC Mindwell
  • Portadown BBOB Reserves 0 - 4 Rossowen
  • Roca Juniors 2 - 3 Rathfriland Rangers Reserves (After extra time)
  • Tandragee Rovers Reserves 0 - 1 Ashgrove Rovers
  • Villa Rovers 5 - 2 Lurgan BBOB
Year
Winner
Runner-up
1909/10
Glenavon Reserves
1910/11
Glenavon Reserves
1911/12
Bessbrook
1912/13
Bessbrook
1913/14
Lurgan Rangers
1914/15
No Competition
1915/16
No Competition
1916/17
Parkside (Lurgan)
1917/18
Glenavon Reserves
1918/19
Celtic Juniors
1919/20
Lurgan Rangers
1920/21
Greenview
1921/22
Armagh United
1922/23
Greenview
1923/24
Lurgan 'B' Specials
1924/25
Armagh United
1925/26
Armagh United
1926/27
Edenderry Arrows
1927/28
Portadown Reserves
1928/29
Portadown Reserves
1929/30
Lurgan Rangers
1930/31
Holm Factory
1931/32
Dungannon Town
1932/33
Lurgan Rangers Reserves
1933/34
Lurgan Distillery
1934/35
Newry United
1935/36
Portadown Crusaders
1936/37
Lurgan Rangers
Eden Villa
1937/38
Eden Villa
1938/39
Bessbrook Strollers
1939/40
Shankill YM
1940/41
Shankill YM
1941/42
No Competition
1942/43
Long Kesh
1943/44
Deramore
1944/45
NFS (Portadown)
1945/46
Sunnyside
1946/47
Holm Factory
1947/48
Holm Factory Reserves
1948/49
Gilford Crusaders
1949/50
Dungannon Swifts
1950/51
Shankill Villa
1951/52
Seapatrick Rec.
1952/53
Holm Factory
1953/54
Lurgan Boys
1954/55
Bessbrook Rangers
1955/56
Dungannon Swifts
1956/57
Queens Park
Laurelvale
1957/58
Bleary
1958/59
Woodville Rec.
1959/60
Newry Utd Youth
1960/61
Armagh BC
1961/62
Seapatrick
1962/63
Lurgan Institute
1963/64
Gilford
1964/65
Lurgan BC
1965/66
Queens Park Swifts
1966/67
Damolly
1967/68
Blanes
1968/69
Damolly
1969/70
Milford Everton
1970/71
Dungannon Swifts
1971/72
Lurgan Celtic
1972/73
Waringstown Utd
1973/74
Benburb
1974/75
Rathfriland
1975/76
Rathfriland
1976/77
Shield Withheld
1977/78
Rathfriland
1978/79
Armagh Thistle
1979/80
Portadown BBOB
1980/81
Shamrock Rovers (Newry)
1981/82
Shamrock Rovers (Newry)
1982/83
Oxford Utd
1983/84
Oxford Utd
1984/85
Lurgan Utd
1985/86
Guys
1986/87
Craigpark
1987/88
Camlough Rovers
1988/89
Seapatrick
1989/90
Oxford Utd
1990/91
Oxford Utd
1991/92
Oxford Utd
1992/93
Oxford Utd
1993/94
Dungannon Swifts
1994/95
Oxford Utd
1995/96
Newry Celtic
1996/97
Hill Street
1997/98
Hill Street
1998/99
St. Mary's
1999/2000
Riverdale
2000/01
Newry Celtic
2001/02
Hill Street
2002/03
Hill Street
2003/04
Hill Street
2004/05
Shanro Santos
2005/06
Bessbrook Utd
2006/07
Bessbrook Utd
2007/08
Windmill Stars
2008/09
Windmill Stars
2009/10
St. Mary's
2010/11
Celtic Club No.1
2011/12
Ambassadors
2012/13
Silverwood Utd
Armagh Rovers
2013/14
Windmill Stars
Orchard City
2014/15
Windmill Stars
Orchard City
2015/16
Ballyoran
Silverwood Utd
2016/17
Cleary Celtic
Cookstown Olympic
2017/18
Coalisland Athletic
Loughgall Res
2018/19
2019/20
Rathfriland Rangers Reserves
Coalisland Athletic
2020/21